Anasayfa  |  Firma Bilgileri   |  Misyonumuz   |  Vizyonumuz  |   İhracatlarımız   |  Bayilerimiz   |   Referanslar   |  İletişim
 
DIŞ CEPHE MACUNU

Dis Cephe Macunu

ÜRÜN TANIMI Akrilik kopolimer emülsiyon esasli, esnek yapida, dis cephe dolgu ve yüzey düzeltme macunudur.

ÖZELLIKLERI Daha önce boyanmis ve kabarmis iç yüzeylerin temizlenmesiyle olusan bosluklarin doldurulmasinda ve mevcut hatalarin giderilmesinde dolgu görevi görür. Esneme kabiliyeti nedeniyle rötre çatlaklarinin boya üzerine çikmasini önler. Su ve neme karsi maksimum direnç gösterir. Çok saglam ve esit düzlükte bir zemin olusturur. Kuruduktan sonra uygun astar kullanilmak sartiyla her türlü boya uygulanabilir. Emiciligi son derece azdir, boya sarfiyati düsüktür. Yüzeylerin teneffüs kabiliyetini engellemez. Zaman ve isçilikten tasarruf saglar.

UYGULANACAK YÜZEYLER Beton, brüt beton, gazbeton, betopan, eternit, mdf, tugla, osb, eski boyali ve siva gibi mineral esasli yüzeylerin dolgu ve yüzey düzeltmesinde güvenle kullanilabilecek bir malzemedir.

UYGULAMA Uygulama yapilacak yüzeyler saglam, temiz, kuru ve kendini tasiyabilecek durumda olmalidir. Gaz beton gibi yüzeylerde yüzey (kis aylari hariç) su ile nemlendirilmeli ve/veya seffaf karakterli astarlar (nesakril Seffaf Astar, akrilik 1/7 Konsantre Astar veya Nesma Boya Saten Alçi Astari) ile uygulama yapildiktan sonra macun uygulama islemine geçilmelidir. Aksi taktirde ani su kayiplarindan dolayi macun yüzeye aderans saglayamayacagindan dökülebilecektir. Betopan, eternit, mdf, tugla, osb, eski boyali yüzeylerde, son kat boyaya uygun astar uygulandiktan sonra spatula veya esnek mala ile macun uygulamasi yapilmalidir. Ilk defa boyanacak çimento esasli yüzeyler için Dis Cephe Macununun agirlikça %20’ si oraninda taze beyaz veya gri çimento (25kg’lik Dis Cephe Macunu’na 5 kg taze çimento) su ile ayri bir kapta karistirilarak boza kivamina getirilip Dis Cephe Macunu içine ilave edilir. Sonra düsük devirli (400 d/d) bir matkap ucuna takilmis karistiriciyla karistirarak homojen bir karisim elde edinceye kadar yaklasik 5 dk. karistirma islemine devam ediniz. Uygulamaya hazir hale gelmis macun spatula veya esnek çelik mala ile yüzeye uygulayiniz. Tamamen kuruyup sertlestikten (yaklasik 24 saat) sonra ikinci kat uygulama veya zimpara yapilabilir. Sonrasinda dis cephe astar ve boya uygulamasina geçilebilir. Uygulama esnasinda yüzey sicakliginin +5°C ile +30°C arasinda olmasina dikkat edilmelidir. Macun uygulama ve kuruma süreleri içerisinde yüzey dondan korunmali, bol esintili ve direkt günes isigi altinda uygulama yapilmamalidir. Uygulama sonrasinda kullanilan gereçler su ile temizlenmelidir. Dis Cephe Macunu, çimento ilavesinden sonra en çok 1 saat içinde tüketilmelidir. Tek bir islemde 3mm’den fazla kalinlikta uygulama yapilmamalidir. Çimento esasli beton, brüt beton yüzeylerde kalip yaginin olmadigi kontrol edildikten sonra çimentolu macun uygulamasina geçilmelidir. Çimento esasli yüzeylerde yapilacak düzeltme islemlerinde Dis Cephe Macunu uygulama sonrasinda son kat boyaya uygun astar kullanilmasi unutulmamalidir. Not: Boyali yüzeyler üzerine uygulama yapilacaksa Dis Cephe Macunu’na çimento ilavesi yapmayiniz. Havasiz (Airless) Püskürtmede Basinç:200 bar Basinç:200 bar Meme Açisi:50 °C Meme Ölçüsü (inch): 0.035” INCELTME Kullanima hazirdir.

KURUMA SÜRESI ( 20 ºC, % 65 HR’de) Dokunma Kurumasi: 2-3 saat Son Kuruma: 24 saat SARFIYAT Yüzey emiciligine ve düzgünlügüne bagli olarak tek katta 700-1500 g/m² ‘dir. 1 kilogram ile tek katta 0,7-1,5 m2 yer macunlanabilir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune uygulamasi yapilmalidir.

DEPOLAMA Açilmamis ambalajinda, serin yerde dondan ve direk günes isiginda korunarak iki yil saklanabilir.

AMBALAJ 25 Kg, 10 Kg, 4 Kg

GÜVENLIK UYARILARI S 2: Çocuklardan uzak tutunuz. S 13: Yiyecek ve içeceklerden uzak tutunuz. S 24/25: Göz ve deriye temastan kaçininiz. S 46: Yutma halinde derhal doktora basvurunuz.

 

Thumbnail image for imagess/de09f335-7d1d-491b-8a1f-53c2f7c39c7d.JPG
 
Copyright 2011 ® | Nesma Boya ve Kimya Sanayi A.Ş. Tüm hakkı saklıdır.